Naujos statybos butai Vilniuje be tarpininkų: ar neteks pasigailėti?

Šiuo metu naujos statybos butai Vilniuje sulaukia išskirtinai didelio pirkėjų dėmesio. Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad augant butų paklausai, atsiranda vis daugiau klausimų, kaip išleisti mažiau. Čia svarbų vaidmenį atlieka butų pardavimas be tarpininkų, kadangi daugelis pirkėjų mano, kad tai leis susitarti dėl mažesnės NT kainos. Vis dėlto, reikėtų įvertinti, kad drauge su šia galimybe ateina ir tam tikri rūpesčiai, kurie gali sukelti nemažai sunkumų ateityje.

Ar kaina iš tiesų visuomet žemesnė?

Vienas svarbiausių dalykų, kurį turite žinoti, jei nenorite suklysti, – kokios yra nekilnojamojo turto kainos ir kokia yra reali NT situacija mieste. Gali būti, kad jei suradote skelbimą, kuriame deklaruojama, kad butas parduodamas be tarpininkų, jo kaina iškart bus gerokai aukštesnė. Paprastai taip yra dėl to, kad pardavėjai nėra gerai susipažinę su nekilnojamojo turto rinka, todėl kainą nurodo tokią, kokią mato pardavimų sektoriuje. Be to, čia suveikia ir žmogiškasis faktorius, dėl kurio visuomet norime uždirbti daugiau. Kad neišleistumėte daugiau, nei verta, turėtumėte bendradarbiauti su patikimu brokeriu arba skirti laiko nekilnojamojo turto rinkos analizei.

Kodėl naujos statybos butai Vilniuje perduodami brokeriams?

Kaip ir bet kuris kitas sektorius, nekilnojamojo turto rinka taip pat reikalauja ilgametės patirties ir nuoseklaus darbo. Būtent dėl šios priežasties pardavimas, kurį perima brokeris, dažniausiai yra pagrįstas sąžininga ir teisinga rinkos situacija. Brokerio darbas – parduoti butą, atsižvelgiant į abiejų pusių poreikius, todėl jis nustato realią rinkos kainą, kuri yra konkurencinga su kitais NT pasiūlymais. Be to, brokeris yra kur kas kompetentingesnis sprendžiant derybas ir siekiant paaiškinti vienai ar kitai pusei kylančius klausimus.

Svarbus privalumas, bendradarbiaujant su brokeriu, – tvarkingi dokumentai. Deja, kai naujos statybos butai Vilniuje parduodami be tarpininkų, gali atsirasti sunkumų dėl jų tvarkymo (kadangi paprastai nei viena, nei kita pusė su tuo nėra susidūrusi anksčiau), pats pirkimo-pardavimo procesas taip pat reikalauja daugiau laiko, kadangi gali paaiškėti, kad pardavėjas nėra sutvarkęs reikiamų dokumentų.

Jei norite įsigyti būstą už mažesnę kainą, šiam sprendimui skirkite pakankamai laiko, kad galėtumėte įvertinti rinkoje esančius pasiūlymus. Jei manysite, kad nekilnojamojo turto kaina yra per didelė, visuomet galėsite užvesti diskusiją su pardavėju, pateikdamas jam pagrįstus argumentus, kodėl būsto kaina turėtų būti žemesnė. Kad maksimaliai sumažintumėte savo rūpesčių bagažą ir būtumėte tikri priimtu sprendimu, turėtumėte bendradarbiauti su patikimu, ilgametę patirtį turinčiu ir savo darbą puikiai išmanančiu NT brokeriu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *