Sprogusi padanga pridarė rūpesčių

Nauja padango iš internetoNors pastarąjį kartą mano užsakytos padangos internetu tarnavo ilgai, visgi supratau, kad net ir su geriausiomis padangomis kartais gali patekti į nemalonią situaciją. Jeigu danga, kuria važiuoji, yra netvarkinga, jeigu ten atsitinka kažkokių netikėtumų, yra kliūčių, galinčių susprogdinti padangą, tuomet ir geriausios kokybės padangos gali sprogti. Man taip kartą nutiko ir tai pridarė nemalonumų.

Kodėl sprogsta padangos?

Medvaržtis gali labai greitai pradurti padangą, nes jis yra stiprus ir nesulinksta. O štai užvažiavus ant vinių geros padangos internetu pirktos tikriausiai atlaikys tokius smūgius. O kaip gi stiklai, ar jie praduria padangas? Paprastai būna sunkiau pradurti, nebent yra didelis stiklo gabalas nuo butelio, bet dažniausiai padanga gali jį sutraiškyti. Nebent gali stiklas įstrigti į protektorių ir tokiu būdu suplėšyti ir viduje esančią pačią padangą. Mes pravažiavome pro kaimą, o kaimo vieškeliai nelabai geri padangoms. Labiausiai padangas sugadina duobės, tad jeigu tokiu metu sprogsta padangos, tada vairuotojai gali prisiteisti už susprogdintą padangą. Juk mes mokame mokesčius tam, kad keliai būtų tvarkingi. Taigi, keliai turi būti prižiūrėti, ir dėl to neturėtų padangos sprogti. Tad galima prisiteisti.

Atvejis, plačiai nuskambėjęs žiniasklaidoje, buvo visai neseniai ir Vilniuje. Geležinio vilko gatvėje buvo atšokęs dangtis ir kiekvienas žmogus, važiuojantis per tunelį, už to nušokusio dangčio užsikabindavo, sprogdavo padangos. Sprogo daug, gal kokių aštuonių žmonių padangos. Gerai, kad bent jau nesukilo didelė ir pavojinga avarija, nors taip tikrai irgi galėjo nutikti.

Kas man buvo

Taigi, kai aš važiavau į renginį už Molėtų, turėjau nuvažiuoti po pietų. Kartu važiavo dar ir keli draugai, kurie taip pat skubėjo. Norėjome greičiau atvažiuoti ir spėti į geriausias dalis. Tačiau greičio neviršijau, nes jau geriau pavėluoti 20 minučių, negu atskubėti ir patekti į avaringas situacijas. Ir labai gerai, kad jo neviršijau, kadangi nemalonumų kelyje buvo. Taip nutiko, kad sprogo padanga važiuojant vienu vieškeliu, jau visai netoli nuo renginio vietos. Laimei, turėjauatsarginę. Nelaimei – kaip tik buvau paskolinus donkratą. Taigi, teko eiti pas ūkininkus ir prašyti pagalbos. Užtrukome keturias papildomas valandas, nes kažkodėl donkrato niekas neturėjo tame kaime, bet kažkas suskambino į degalinę, ir iš ten žmogus atnešė ją. Tad sprogstančios padangos gali netikėtai taip pakoreguoti planus, kad nežinosi, kaip viskas baigsis, kas nutiks, visada geriau būti pasiruošus.

One thought on “Sprogusi padanga pridarė rūpesčių

  1. Svarbu netaupyti ant padangų kokybės. Aš pavyzdžiui kai pirkau savo automobiliu vasarines r16 padangas, tai iškarto praleidau visokius kiniečius ir pan. O su kokybiškom padangom atvažinėjau ne vieną sezoną ir niekas nesprogo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *