Kaip parduoti meną internete

Lietuva turbūt yra per maža šalis, kad kas nors ką nors mokytų verslo valdymo sistemos tada, kai norisi parduoti meną. Nėra labai daug menininkų, nėra ir rinkos kultūros vartojimo tokios gausios, kaip kokiame Paryžiuje ar Berlyne. Ir visgi – kuriančių žmonių yra, o jų produktai – meno kūriniai. Kaip tai parduoti? Pateikiame patarimų.

Galerija – ne bilietas į sėkmę

Interneto pardavimaiKartais menininkams atrodo, kad jie taps sėkmingi, kad pradės gerai parduoti savo meną tada, kai jų darbai pateks į galerijas. Tai prieštarauja verslo valdymo sistemos dėsniams, jeigu įsivaizduotume, kad turime kitokį produktą, o ne meno. Tai ydingas iš senų laikų likęs mąstymas apie sudievintus menininkus. Dabar kuria ir kažką gražaus padaro labai daug žmonių, todėl reikia labai gerai sugalvoti, kokia turi būti ta sėkminga verslo plėtojimo ir pardavinėjimo sistema. Tikriausiai nuo tada, kai atsirado internetas, viskas taip ir pasikeitė iš esmės. Nuo tada mes turime visiškai kitokį pasaulį, ir galerija, į kurią ateina tik keli aristokratai, beveik jokio pelno neatneš. Nebent jūs rasite tą vienintelį pirkėją, kuris atėjęs ir nežinodamas, kur jam padėti savo milijonus, nuspręs, kad kaip tik jūsų paveikslas turėtų su juo pasisveikinti rytais, ir jį nusipirks už jūsų visas gyvenimo pajamas sudarančią sumą. Tačiau šiaip jau reikia suktis kitaip. Dabar yra visai kitos galerijos, laikančios galios svertus. Tai – specialios interneto galerijos, kur žmonės pardavinėja savo meną.

Socialinių tinklų jėga

Dar vienas nepaprastai efektyvus dalykas – socialiniai tinklai. Mes turime naudotis jais, net jei nenorim, nes mūsų vartotojai jais vartojasi. Jums reikia, kad apie jus sužinotų – eikite į socialinius tinklus ir ten tikrai jus aptiks. Taip pat turite visą tą dėmesį nukreipti į tikslingą darbą socialiniame tinkle. Turėkite sistemą – tarkime, naujus įrašus skelbkite būtent kas kažkiek laiko. Sekmadieniais, tarkime, žmonės tegul randa jūsų naująjį įrašą apie kažką tokio, kas jums atrodo neapsakomai svarbu. O gal tiesiog įdomu. Tada žmonės susidomės, ims žiūrėti, ką jūs kuriate. Žiū, gal ir nusipirks ką nors. Bendravimas ir nuoširdumas yra taip pat svarbu. Socialinio tinklo privalumas yra tas, kad jis suteikia galimybę žmonėms tiesiogiai bendrauti. Gauti tą ryšį, kurį mes norime gauti. Anksčiau tai vykdavo tik per kūrybos vakarus, bet ir tai žmonės nedrįsdavo į akis pažiūrėti ir pasakyti.

One thought on “Kaip parduoti meną internete

  1. Kokybiška, unikalaus dizaino svetainė su visais jūsų darbas ir socialiniai tinklai – tobulas derinys, norint parduoti meną. Nebūtina nuomotis brangias galerijas, tikėtina, jog į jas tikrai neužsuks tiek žmonių, kiek internete.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *