Ar verta kitiems sakyti, kad turite paskolą?

Kartais paskolos palankiomis sąlygomis mums leidžia pasiskolinti ir galbūt užlopyti skyles biudžete, o gal gautus pinigus panaudoti kokiam nors investavimui. Tačiau skolinimosi sandoriai lieka mūsų asmeniniame privatume – apie tai retai kada skalambijame visam pasauliui. Visgi gal ir yra situacijų, kada vertėtų aplinkiniams pasisakyti apie paimtas paskolas. Tad kada apie paskolas kalbėti, o kada kalbėti?

Šeima

KreditaiKad paskolų pasiūlymai buvo priimti ir pasiskolinote, verta pasakyti šeimos nariams, kurie maitinasi ši to paties katilo. Kitaip tariant – savo sutuoktiniams. Dėl vaikų reikėtų pagalvoti. Jeigu tai nesupratingi paaugliai, reikalaujantys nupirkti vis daugiau ir daugiau brangių daiktų, gal reikėtų ir palaukti bei nieko jiems nepirkti bei paaiškinti, kas yra paskolų pasiūlymai, bei kad šiuo metu, nors ir turite daugiau pinigų, tačiau turite juos leisti labai protingai bei taupyti, idant galėtumėte lengviau ir greičiau grąžinti paskolas. Mažamečiams apskritai daug aiškinti nereikėtų. Verčiau finansinio raštingumo juos mokyti ne suteikiant tokią privačią informaciją. Juk maži vaikai gali išpasakoti kitiems viską, ką žino, pasakyti, kad tėvai turi skolų. O juk to, kad apie jus pasklistų informacija nekontroliuojamais būdais, jūs, žinoma, norite mažiausiai. Taigi, reikėtų atsargiai pagalvoti apie tai, kam ir kada informaciją apie tai teiksite. Šeimos nariams, kurie suaugę, žinoti reikia, nes tai nulems galbūt jų pačių veiksmus.

Draugai

Artimiausiems draugams verta pasakyti tada, kai negalite su draugais veikti tų pačių dalykų, nes taupote, o gal norite paaiškinti, kodėl vestuvinė dovana kukli ir pan. Kartais geri draugai ir bokalu pavaišins, ir apskritai už jus sumokės, jeigu jie norės, kad jūs tiesiog kažkur prisijungtumėte ir kartu dalyvautumėte. Tačiau tikrai nereikėtų be reikalo visiems iš eilės pažįstamams ir bendradarbiams pasakoti apie paskolas. Žinoma, geriems draugams galima papasakoti ir siekiant supratimo, norint tiesiog išsikalbėti. Ypatingai, jeigu jaučiate kokį nors nerimą (juk visgi tai – finansinis įsipareigojimas). Taip pat verta apie tai kalbėti ir kuomet žinote, kad ir draugai paskolų turi arba turėjo. Tuomet bendros patirtys, patarimai, kaip išgyventi vieną ar kitą etapą, bus gera pokalbių tema. Juk draugai dalijasi bendromis patirtimis, ir nieko tame blogo nėra.

Kam nepasakoti

Kaip jau minėjome, nėra jokios priežasties atskleisti apie paskolas visiems, ką menkai pažįstate. Taip pat, kaip ir nepasakojate, kiek uždirbate, kiek kainavo vienas ar kitas pirkinys, taip pat nevertėtų ir pasakoti kitų privačių detalių.

One thought on “Ar verta kitiems sakyti, kad turite paskolą?

  1. Manau, kad artimiausiems nariams vertėtų pasisakyti, kad turite paskolą, nes tai galbūt stabdys jus nuo pramogų. O artimiausi matys, kad kažką slepiate, dėl ko gali kilti ir pykčiai. Nors tai ir nėra toks dalykas, kuris turėtų labai slėgti, jei tinkamai parinkta paskola, išskirstyta pagal gaunamą algą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *