Namai be atliekų

Ambercity NT projektasManote, kad yra visiškai normalu, kad po nusipirkimo jūsų nekilnojamojo turto projektas Pašilaičiuose iškart matosi, kaip akivaizdžiai dėvėtas, nebe toks, kaip kataloge? O labiausiai tai išduoda visur besimėtančios šiukšlės ir stovinčios pakuotės. Prekių ženklai ir pakuotės tiesiog užtvindo namus. Tačiau iš tikrųjų į viską reikėtų pažvelgti ir kiek kitaip ir paklausti savęs, jeigu kataloge matomi nauji butai mus taip vilioja vien todėl, kad juose nėra pristatyta įvairių buteliukų, dėžučių ir kitokių pakuočių, tai ar tikrai mums jų namuose reikia? Tai ne tik filosofinis klausimas, bet ir naujas, šiuo metu itin populiarus judėjimas už namus ir už gyvenimą be atliekų.

Namai be atliekų – jas rūšiuojant

Jeigu kartais naudojatės Air BnB paslauga, keliaudami po įvairias šalis, žinote, kuo skiriasi svečiavimasis pas belgus, ir pas italus. Italų namuose, net ir naujuose butuose, pilna šiukšlių, pakuočių. Nors jie ir rūšiuoja. O štai pas belgus nerasi nė vieno celofaninio maišo, jokių šiukšlių, ir aptiksi itin griežtą rūšiavimo sistemą. Tai tikrai tiesa – jie tą daro, ir jiems tą daryti patinka, malonu, gera turėti švarius namus ir saugią aplinką. Taigi, namai be atliekų pirmiausia pradedami nuo rūšiavimo. Plastikas į plastiko dėžę ir į atskirą konteinerį. Medžiagos, kurios yra nuo daržovių, vaisių, gali supūti, yra organinės kilmės – į kompostą lauke arba specialų komposto konteinerį. Popierius galima sudeginti, jeigu namuose yra krosnis. Ir ką jau kalbėti apie medžiagas, kurios visgi gali būti ir rūšiuojamos, ir sudeginamos, ir kitaip tvarkomis. Namai be prekės ženklų – gražesni namai, o ir rūšiuoti lengviau.

Perdirbimo ir daugkartinio naudojimo stebuklas

Vienas iš pagrindinių principų, skiriančių žmones, kurie tiesiog šiaip rūšiuoja šiukšles, ir tuos, kurie siekia, kad jų nauji butai Pašilaičiuose iš tiesų virstų namais be atliekų – tai perdirbimas ir antrinis, daugkartinis naudojimas. Ką mes darome, nuėję į parduotuvę? Perkame prekes, jas dedame į maišelius, kitos prekės jau iškart būna supakuotos. Namuose atsiranda celofano, ir tai tampa įprastu dalyku. Tačiau taip pat galima pagalvoti ir apie kitokį pasirinkimą: daugkartinių maišelių (iš audinio) naudojimą. Jie gali būti pasiūti iš senų paklodžių, iš tiulio ir tinklelio. Ir jie gali visiškai pakeisti tą plastiko naudojimą, grąžindami mus 40 metų atgal į praeitį. Taip turėsime švarius, gražius ir ekologiškus namus.

One thought on “Namai be atliekų

  1. Dabar prie kiekvieno daugiabučio stovi skirtingos šiukšliadėžės, beveik visi gyvenamieji namai jas taip pat turi, tad yra suteikiamos visos galimybės rūšiuoti ir bent kažkiek prisidėti prie gamtos išsaugojimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *